כיצד להאיר את הבית?

כיצד אפשר להכניס אור לבית? מתי ואיפה מומלץ להתקין חלונות גדולים, ומתי להסתפק בקטנים? איזה תאורה מתאימה לאיזה חדר? כל התשובות בפנים.

כאשר אתם חותמים על חוזה לדירה, תמיד תבדקו באיזה כיוון נמצא הבית, כדי לדעת כמה שמש תקבלו.

חלונות לכיוון דרום יבטיחו כמות גדולה של אור טבעי, ולכן כדאי שהם יהיו גדולים – אך לא גדולים מדי, כדי לא להפוך את הבית לכבשן בקיץ. מומלץ שיהיו חלונות בכל אחד מהכיוונים, אך חלונות צפוניים מומלץ שיהיו קטנים יחסית, ולכן רצוי שחלונות האמבטיה והשירותים יהיו אלה שפונים צפונה, ואילו הסלון דרומה, על מנת שיקבל הרבה אור טבעי.

פתיחת חלונות בגג מתאימה בעיקר לבתים פרטיים, ומעניקה אפשרות נוספת לכניסת אור בכמות גדולה לבית, וגם נותנת מראה ייחודי.

בנוסף, התקנת מראה מול חלון, לא רק יוצרת תחושה של חלל גדול יותר, אלא גם מכפילה את כמות האור בחדר, ואם נשתמש בצבעים בהירים לריהוט, נוכל להעצים יותר את האור, בניגוד לריהוט כהה שבולע את האור ויוצר אווירה יותר קודרת.

תאורה

כאשר אתם נכנסים לחנות תאורה, קל מאוד להתבלבל מהשפע המוצג לנו, ולא תמיד אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים. את התאורה מומלץ לבחור ע"פ תנאי השטח והתוצאה הצפויה. למשל: תאורה המופנית עלפי מעלה, מעניקה לחלל תחושת גובה ומרחב, לעומת תאורה המופנית עלפי מטה שמקטינה את החלל. גוף תאורה המשתלשל מהיקרה, מדגיש את הפגמים בתקרה, כמו גם גוף תאורה שנמצא על הקיר. גופי תאורה צמודי תיקרה לעומת זאת, גורמים לאגירת יתושים בתוכם. רצוי שהתקנת התאורה תהיה בגובה סביר על מנת שנוכל להחליף נורות בקלות.

חדרים

סלון: בסלון מומלץ להתקין 3 סוגם של תאורה המתאימים לשימושים שונים (אווריה רומנטית, אירוח וקריאה)

בחלל המרכזי מומלץ להתקין תאורה רכה וחמה עם אפשרות לעמעום על מנת לשנות אווירה.

חדר ילדים: את מרכז החדר רצוי להאיר בתאורה מרכזית טובה שתציף את החדר בחום. בנוסף, מומלץ להתקין מנורת כתיבה לשולחן, ומנורת קריאה ליד המיטה.

מטבח: מומלץ גוף תאורה תקרתי שיפיץ אור כללי, וכן תאורה מעל משטחי העבודה והבישול. תאורה זו יכולה להיות ממוקמת מתחת למדפים או לארונות. גם אזור הכיריים צריך תאורה נקודתית.

פינת אוכל: מעל השולחן כדאי למקם גוף תאורה היורד מהתקרה למרכז השולחן, אך לא נמוך מדי על מנת לא לסנוור את הסועדים.

חדר רחצה: גוף מרכזי בתקרה לאווירה, ומעל המראה ספוטים או גופי תאורה שקועים מעל הכיור ובצדיו.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *