מעצבים מטבח

בשנים האחרונות הפך המטבח למרכז חיי המשפחה. מקום מפגש שעיצוב נכון ומושקע הופך את האווירה בו לנעימה יותר.

כאשר אתם רוכשים מטבח חדש, חשוב מאוד להביט במבטח הישן כדי ללמוד מלקחי העבר. אם תעשו שעורי בית נכונים, תדעו בדיוק מה היו החסרונות של המטבח הקודם, מה לא היה נוח בו, וכך תוכלו לשנות את העיצוב לנוח יותר.

הערכים החשובים ביותר שאליהם יש לשאוף הם נוחות ופונקציונליות. התנועה בין מוקדיו השונים של המטבח (כיור כיריים ומקרר) צריכה להיות מהירה ונטולת הפרעות. בנוסף, מומלץ לתכנן משטחי עבודה של 50 ס"מ לפחות ליד הכיור והכיריים.

חשוב לדעת שלכל משפחה יש צרכים שונים. מטבח לזוג מבוגר יהיה שונה במראהו בגודלו ובפונקציונליות שלו ממטבח של משפחה עם 3 ילדים.

עניינים פיננסים

לפני שאתם מחליטים על סכום המקסימום שאתם מוכנים להשקיע במטבח מומלץ לרכוש את המטבח מחברה ידועה שתדע להתאים את המטבח לצרכים הספציפים שלכם וגם שיהיו לה יכולות טכניות גבוהות. באשר לתקציב, אכן מדובר בהשקעה הגדולה ביותר בבית, אך מומחים בענף מספרים כי ההשקעה תוחזר כמעט במלואה כאשר תמכרו את הבית.

מה הסטייל שלכם?

לצרכנים הישראלים יש נטיה להעדיף עיצוב מינימליסטי וקר יחסית (כמו צרכנים רבים המתגוררים בארצות חמות). החומרים הפופולרים כיום הם פורמייקות מבריקות, נירוסטה אלומיניום זכוכית ועץ. חשוב לדעת שמי שקובע בעיקר את הסגנון והאווירה יהיו דלתות הארונות.

ואם כבר אנחנו מדברים על טרנדים, שימו לב לקלאפות – דלתות ארונות מזכוכית שעליה מודפסות תמונות ודוגמאות שונות (אפשר גם של בני המשפחה)

עוד כמה סגנונות בולטים: המטבח המודרני שמתהדר בחידושים טכנולוגים, כולל בד"כ "אי" ומתוכנן בקווים סימטרים. יש גם מטבחים כפריים עם אווירת רטרו, המתהדרים בגווני עץ. וישנו הטבח הרומנטי שמתהדר בחומרים טבעיים, גווני פסטל ופרזול בסגנון נוסטלגי וחמים. שיטוט קצר באינטרנט יחשוף אתכם לאינסוף סגנונות.

האור הנכון

תכנון התאורה קובע את האווירה לא פחות מתכנון החלל. חשוב לדעת שצבעים כהים בולעים אור לעומת בהירים שמחזירים אור ונותנים תחושה של חלל יותר פתוח. זהו עלום שלם ומומלץ מאוד להיוועץ באיש מקצוע שזו התמחותו.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *